14 mbretëresha të bukurisë zbulojnë si duken pa pikë makijazhi në fytyrë (FOTO)

27/10/2020 14:33

Ndërsa media online vazhdon që të përcaktojë kontekstin e bukurisë, revolucioni #nomakeup është një lëvizje në rritje.

Madje kësaj lëvizje i janë bashkuar edhe mbretëreshat e bukurisë, Misset e ndryshme nga a gjithë bota. Ato kanë vendosur që në rrjetet sociale të publikojnë fotografi ku shfaqen pa make-up dhe pa filtra, duke treguar si duken “ujë e sapun”.

Me këto imazhe të bukura, kuptojmë se ashtu si arti, edhe bukuria ekziston në të gjitha format. Këto gra na tregojnë se besimi në vetvete janë ato që i bëjnë ato të dallohen e të duken edhe më të bukura.

FOTO GALERI
1/14

Top Channel