Dua Lipa dhe Donald Trump

Artistja shqiptare Dua Lipa, vazhdon të jetë personazh mjaft i ndjekur në rrjetet sociale, ndërsa ka bërë bujë ironia e përdorur ndaj presidentit të SHBA-së Donald Trump.

Dua njihet për mospëlqimin e vendimeve të tij, ku ditën e sotme ironizon me stilin e flokëve të 74-vjeçarit.

“Shpenzon 70 mijë në flokët e tij dhe berberi i tij vazhdon ta urrejë atë”, ka qenë mbishkrimi në foto.

Para disa viteve, artistja me origjinë shqiptare ka marrë pjesë në një protestë kundër vendimit të Trump për të ndërtuar një mur me Meksikë.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel