Ndeshja në kuadër të DFL SuperCup-ës të Gjermanisë mes Bayern dhe Dortmund luhet sot me fillim nga ora 20:30.

Në xhiron e kaluar, në kuadër të Bundesligës, të dy skuadrat pësuan humbje; Hoffenheim triumfoi ndaj Bayernit me rezultat 4:1 ndërsa Dortmund humbi në udhëtim tek Augsburgu me rezultat 2:0.

Të dy gjigantët gjerman kërkojnë ti kthehen fitoreve sot dhe sipas spekulimeve nga mediat e ndryshme këto pritet të jenë formacionet e mundshme:Bayern (4-2-3-1): Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Davies; Kimmich, Goretzka; Gnabry, Muller, Coman; LewandowskiDortmund (3-4-3): Burki; Can, Hummels, Akanji; Meunier, Brandt, Witsel, Guerreiro; Sancho, Reus; Haaland.

Top Channel