Janë publikuar formacionet zyrtare të super ndeshjes ndërmjet dy gjigantëve të kampionatit anglez, Chelseat dhe Liverpoolit.

Të dy skuadra kanë nga tre pikë në renditjen tabelare pasi vijnë nga fitoret e tyre në xhiron e parë dhe sonte synojnë të vazhdojnë me të njëjtin sukses.

Ndeshja starton nga ora 17:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Top Channel