Ekipi i Kukësit luan të enjten ndaj ekipit të njohur Wolfsburg, ndeshje e vlefshme për Europa League. I ftuar në Procesin Sportiv, presidenti i Kukësit dha një mesazh për lojtarët dhe tifozët e Kukësit para ndeshjes me gjermanët.

Gjici tha se Kukësi futet në fushë për fitore dhe se me pak fat mund t’ia dalin të kalojnë edhe këtë pengesë të vështirë.

“E kemi vlerësuar shumë ekipin e Wolfsburg. Por Kukësi futen gjithmonë në fushë për të fituar. Në fushë jemi 11 për 11 lojtarë. Një shembull është edhe Tirana ndaj Crvena Zvezda, ku Tirana me pak fat mund ta fitonte ndeshjen. Kukësi futet në fushë për të fituar”- tha Gjici.

Top Channel