Kamerat e sigurisë së një shtëpie, kanë fiksuar momentin e përleshjes midis një maceje të egër dhe një aligatori të vogël.

Ngjarja ka ndodhur në oborrin e një shtëpie në Florida. Në pamjet e publikuara shikohet se macja e egër tenton të mbërthejë me putra aligatorin, ndërsa zvarraniku përpiqet t’i bëj ballë sulmit.

Pas disa minutash, duket se aligatori e humbet betejën dhe përfundon në vaktin e maces.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel