Chelsea hodhi pas shpatullave humbjen turpëruese ndaj Sheffield United dhe u rikthye te fitorja në javën e 36-të të Premier League, pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0 Norwich City-n skuadër që e ka prerë biletën për në Championship sezonin e ardhshëm.

Vendosi gjithçka një gol i Olivier Giroud në fundin e pjesës së parë, gol që i ruajti pozitat skuadrës së Frank Lampard në vendin e 3-të të renditjes, pozicion që e kualifikon në Champions League.

Top Channel