Hetimi për Bylis-Tirana/ Dyshimet për trukime, seanca e parë në komisionin e etikës

09/07/2020 20:49

Është mbledhur Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ku në seancën e parë dëgjimore ishin të pranishëm gjyqtari i ndeshjes Bylis-Tirana, Kuxhin Xhaja, i cili u pyet rreth asaj që ai ka vënë re në atë ndeshje.

Veç tij u paraqit presidenti i Bylisit, Besnik Kapllanaj, lojtari që humbi penalltinë, Jurgen Goxhaj, kapiteni Valentino Murataj dhe trajneri Dovedan. Pas seancës dëgjimore, presidenti i skuadrës së Ballshit u shpreh i hapur për çdo lloj hetimi duke mohuar akuzat se skuadra e tij mund të ketë qenë pjesë e basteve apo tolerimeve.

Ndërkohë përfaqësuesit e klubit nuk u paraqitën për shkak të një problemi në komunikim mes FSHF-së dhe klubit bardheblu.

Ndërkohë në Komisionin e Etikës në këtë ditë të parë u paraqit edhe administratori i Vllaznisë, Suad Lici, i cili sqaroi disa akuza që kishte bërë publikisht në media.

 

Top Channel