Koronavirusi/ Ja kush është shteti i fundit evropian në të cilën është regjistruar rasti i parë

26/02/2020 22:08

Norvegjia është bërë vendi i fundit evropian që regjistroi një rast të koronavirusit.

Agjencia e shëndetit publik në vend ka konfirmuar lajmin. Personi u kthye nga Kina në fund të javës së kaluar dhe është izoluar në shtëpi.

Personi nuk ka gjasa të ketë infektuar të tjerët, tha agjensia.

Top Channel