Indi/ Kontenieri shkëputet nga kamioni dhe shtyp autobusin, 19 të vdekur

20/02/2020 11:54

Të paktën 19 persona humbën jetën pas një aksidenti tragjik të ndodhur në Indi.

Të gjithë viktimat udhëtonin me autobus ku në një moment të udhëtimit të tyre konteineri i një kamioni u shkëput dhe i zuri poshtë. Nga ky aksident kanë mbetur të plagosur dhjetëra persona të tjerë.

Ngjarja e rëndë ndodhu në një autostradë në Tirupur të Tamil Nadu, tha policia. Sipas mediave numri i të plagosurve ishte të paktën 23.

Autobusi ishte nisur drejt Ernakulam nga Bengaluru në Karnataka, por nuk arriti kurrë në destinacion.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel