Brenda qytetit fantazëm ku është epiqendra e virusit vrasës në Kinë

24/01/2020 20:23

Situata në qytetin Wuhan është vërtetë e vështirë për shkak se gjithçka është në karantinë. Qyteti 11 milionë banorësh në Kinë nuk ka më shërbim transporti ndërsa njerëzit vrapojnë të marrin furnizime nëpër dyqane.

Agjensia e lajmeve Reuters ka marrë brenda qytetit fotot e rralla që tregojnë se sa e vështirë është jeta në qytetin ku virusi ka origjinën dhe ka prekur qindra persona. Numri i viktimave ka shkruar në 26.

FOTO GALERI
1/17

Top Channel