Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Crystal Palace dhe Arsenlit.

Skuadra e Mikael Artetas është në epërsi minimale në 45 minutëshin e parë.

Golin e vetëm në këtë pjesë e shënoi Aubameyang, i cili arriti të realizonte në minutën e 12-të të ndeshjes, pas një asistimi nga Lacazete.

Një fitore e mundshme e Arsenalit në këtë ndeshje do ta zvogëlonte në 6 pikë diferencën me pozitën e katërt, pozitë kjo që siguron pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve./KosovaPress/

Top Channel