Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga varnësira të cilat gjatë pjesës më të madhe të ditës do të sjellin reshje shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një ulje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 04ºC deri në 10ºC, në zonat e ulëta nga 09ºC në 19 ºC dhe në zonat bregdetare nga 12C në 19ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu, ku nuk përjashtohet mundësia që reshjet të jenë në formën e stuhihe.

Temperaturat do të pësojnë një ulje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 11ºC dhe në zonat e ulëta nga 06ºC në 13ºC.
Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin në qytetet kryesore të vendit dhe jo vetëm:

FOTO GALERI
2/6

Top Channel