“Vajza më e bukur në botë”… 8-vjeçarja britanike që ëndërron të bëhet futbolliste

31/10/2019 14:49

Një vogëlushe britanike po konsiderohet si “vajza më e bukur në botë”, pas famës që vetë e ëma i mundësoi duke hapur një llogari të sajën në Instagram.

8-vjeçarja Young Kya-Shae Walker ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme me modelen Thylane Blondeau,e  cila gjithashtu gëzonte të njëjtin “emërtim” kur ishte e mitur.

Kya-Shae ka lindur në Londër dhe aktualisht jeton në Bristol me të ëmën dhe vëllain e madh. Vogëlushes i pëlqen tejmase të luajë futboll.

Llogaria e saj në Facebook u hap nga e ëma marsin e këtij viti.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel