Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 5ºC deri në 26ºC, në zonat e ulëta nga 4ºC në 19 ºC dhe në zonat bregdetare nga 13C në 26ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi 3 ballë.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendit,Kosovës dhe të botës:

FOTO GALERI
2/5

Top Channel