Kalimtarët në Londër detyrohen e marrin drejtësinë n dorë teksa ndalojnë një hajdut argjendarie.

Një video i postuar në Tuiter tregoi se si një Range Rover e zezë u përplas me vitrinën e një argjendarie.

Pastaj të dyshuarit zbritën me çekiçë të mëdhenj për të grabitur argjendarinë.

Kalimtarët e rastit ndërhynë dhe arritën të ndalojnë njërin prej grabitësve, ndërkohë që dy të tjerët u larguan.

Policia e konfirmoi arrestimin dhe dy të tjerët i shpalli në kërkim.

Aj.P

FOTO GALERI
1/13

Top Channel