Tre persona të vdekur dhe tre të tjerë të plagosur, ky është bilanci i një aksidenti ajror kur një aeroplan i vogël u përplas në rrugë dhe u përfshi nga flakët në Belo Horizonte, Brazil.

Sipas medieve të huaja, aeroplani u nis në aeroportin Carlos Prates, dhe u rrëzua  në një rrugë që kishte makina pak pasi u ngrit në ajër.

Një zëdhënës i departamentit të zjarrfikësve tha se aeroplani ra direket mbi automjete. Në pamjet e regjistruara duken qartë flakët edhe tymi i shkaktuar nga përplasja.

Sipas zjarrfikësve, deri më tani tre persona rezultojnë të vdekur dhe tre të tjerë të plagosur nga ky aksident.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel