Sasuolo-Inter po dhuron mjaft emocione ku në 15 minutat e para janë shënuar 2 gola.

Inter mori epërsinë që në minutën e dytë me anë të Martinez. Martinez pasi mori një pasë nga Brozoviç bën një lëvizje të bukur në hyrje të zonës duke u liruar nga kundërshtarët dhe me një goditje mjaft të bukur çoi topin në rrjetë.

Në minutën e 15 erdhi reagimi i vendasve. Një dalje e shpejtë e Sasuolos u finalizua nga Berardi i cili me të djathtën goditi saktë duke mposhtur Handanoviç.

Më poshtë do të gjeni edhe formacionet e dy ekpeve:

Top Channel