Pas PDK-së dhe LDK-së edhe Vetëvendosja ka shpallur fitore.

Sot u votua në Kosovë për të zgjedhur kryeministrin e ri pas dorëheqjes së Ramush Haradinaj para pak muajsh.

Deri më tani kanë shpallur fitoren 3 parti PDK, LDK dhe VV.

Top Channel