Foto/ Përmes një gare me biçikleta shkodranët përkujtojnë ish- deputetin Gilman Bakalli

06/10/2019 13:59

Përmes një gare simbolike me biçikleta, miq, familjarë, qytetarë të Shkodrës dhe të apasionuar pas sporteve, kanë përkujtuar pedagogun, publicistin dhe ish deputetin Gilman Bakalli, i cili u nda nga jeta 3 vite më parë.

“Trofeu Gilman Bakalli 2019” është një homazh për një ndër iniciatorët e këtij lloj sporti në Shkodër. Ai ishte ndër të parët që nisi eksplorimin e zonave të thella malorë të Shkodrës duke udhëtuar vetëm me biçikletë.

Brenda pak kohësh, Bakalli u ngjit në majet e larta të Taraboshit, Thethit, Bogës apo Tamarës me biçiketë duke promovuar jo vetem bukuritë e këtyre zonave por duke krijuar edhe grupin e “Miqve të Alpeve”.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel