Si e sheh Erjon Bogdani ndeshjen miqësore Shqipëri-Norvegji?

16/03/2018 12:31

Ish-futbollisti Erion Bogdani e sheh ndeshjen miqësore Shqipëri-Norvegji si një mundësi që trajneri të eksperimentojë dhe të shohë gjendjen e lojtarëve, por fitorja është e rëndësishme për motivimin.

“Faktikisht është një ndeshje miqësore, dhe kurjaë. Këto trajneri i përdor të shohë gjendjen e lojtarëve të bëj ndonjë eksperiment, dhe kur je trajner i ekipit kombëtar duhet dhe pak rezultati, sepse duhet që dhe futbollistët me rezultat pozitiv i motivojnë”, tha Bogdani i ftuar në Wake Up.

Top Channel