Një fotograf indian ka fotografuar një rinoceront që duket sikur ka një bisht palloi.

Sigurisht që bëhet fjalë për një iluzion optik, pasi fotoja është shkrepur në momentin kur rinoceronti i ka dalë përpara një palloi që kishte hapur bishtin e tij.

“Isha shumë pranë dhe fotoja ishte e rrezikshme, por nuk mund ta humbja kurrsesi”, thotë fotografi Kallol Mukherjee.

FOTO GALERI
1/2
Një fotograf indian ka fotografuar një rinoceront që duket sikur ka një bisht palloi

Top Channel