Mr. Griff është një qen që ka fituar mbi 9000 ndjekës në Instagram falë ngjashmërisë që ka me Presidentin amerikan, Donald Trump.

Pronarja e këtij qeni, 23-vjeçarja Steph Rounds, e cila banon në Nju Jork, ka dy vite që i modelin flokët qenushit dhe i poston foton nëpër rrjete sociale.

“Është shumë për të qeshur. Duket me të vërtetë si Donald Trump. I ka flokët njësoj dhe mimikën e fytyrës njësoj”, thotë Steph.

“Njerëzit më thonë që jam e çmendur, por mezi presin të shikojnë foton e radhës të qenit tim”, shton e reja amerikane.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel