32-vjeçarja ‘mashtron’ vdekjen

16/03/2017 00:00

Një 32-vjeçare mashtroi vdekjen në Peru. Evangelina Chamorro Diaz mbijetoi mrekullisht nga rrëshqitjet e dherave dhe përmbyjet që kanë përfshirë një pjesë të vendit amerikano-latin.

Ajo është zënë pa përgatitur nga vërshimi i ujit dhe dherave në një zonë në Punta Hermosa. Uji dhe dherat kanë marrë përpara ç’kanë gjetur, përfshirë këtu edhe edhe dru të prerë.

Pikërisht tek drutë Evangelina është mbajtur dhe ka arritur që t’i shmanget pjesës më të vurishme të vërshimeve.

E gjithë dalja e saj nga llumi është filmuar nga një dëshmitar i ngjarjes dhe pamjet ngjasojmë më shumë me skenarët hollivudianë të fundit të botës.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel