Paulina Vega, Miss Universi 2014

26/01/2015 00:00

Miss Universi 2014 u shpall një vajzë 22-vjeçare nga Kolumbia. Paulina Vega la pas 87 kandidate të tjera duke u kurorëzuar si femra më e bukur në planet.

Pesëshen e më të bukurave e plotësuan Miss SHBA, Miss Xhamaika, Miss Ukrania dhe Miss Holanda.

Konkursi i bukurisë u zhvillua në Majemi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kurora e Miss Universit që u fitua nga Paulina Vega vlerësohet se kushton 300 mijë dollarë.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel