Xhirohet një film në mes të ndeshjes së basketbollit

22/01/2015 00:00

Aktori komik Will Ferrell zgjodhi një ndeshje basketbolli të NBA-së për të xhiruar skenat e filmit të tij të radhës. 47-vjeçari zbriti në parket në pushimin e ndeshjes New Orleans Pelicans – Los Angeles Lakers për xhirimin e ‘Daddy’s Home’ në Smoothie King Center të Luizianës.

Aktorit iu bashkua në arenë edhe aktori tjetër protagonist i filmit, 43-vjeçari Mark Wahlberg.

Personazhi i Will Ferrell fiton në film një mundësi për të bërë kosh nga mesi i parketit, por duke qenë në ndikimin e drogës, ai ngacmon një nxitëse tifozësh dhe futen rojet e sigurisë për të qetësuar situatën.

Filmi ‘Daddy’s Home’ ka regjinë e Sean Anders dhe John Morris.

Top Channel