Arrestohet avokati, kanosi Kryeministrin. Mesazhe telefonike kërcënuese për Ramën dhe familjen

01/12/2014 00:00

Bashkim Hoxha, avokat për çështje kryesisht është arrestuar nga policia,
pasi dyshohet se ka kanosur Kryeministrin me anë të mesazheve duke
gdhirë data 29 nëntor.

Prokurori i çështjes, Valentin Prenci depozitoi këtë të hene dosjen ndaj avokatit ne gjykate, tek e cila ai do te kerkoje masen e arrestit per akuzen e kanosjes dhe keqperdorimit te thirrjeve telefonike.

Burime te policise thane per Top Channel se rreth ores 4:00 te mengjesit, Bashkim Hoxha i ka derguar nje mesash kryeministrit duke i thene se ‘fotoja e tij do te shperndahej ne bote siç edhe fotoja e Isa Boletinit dhe e Ismail Qemalit’.

Pas ketij mesazhi, avokati ka derguar 8 mesazhe kercenuese per Kryeministrin dhe familjen e tij çka mesa duket ka sjelle edhe arrestimin e tij.

Top Channel