44-vjeçarja Christensen pozon nudo

11/07/2013 16:55

Ka qenë një supermodele e famshme në vitet ’90, por duket se edhe dy dekada më vonë Helena Christensen është në gjendje të tërheqë vëmendjen.

Bukuroshja daneze ka pozuar krejtësisht nudo për revistën ‘FutureClaw’ dhe kuptohet lehtë pse Gianni Versace e ka konsideruar 44-vjeçaren si “trupin më të mirë në botë”.

Ky set fotografik është realizuar në apartamentin e saj në Nju Jork.

Modelja, e cila nuk është martuar kurrë, deklaroi për revistën se partneri i saj duhet ta bëjë të qeshë, të dashurojë dhe të ndjejë.

Në lidhje me femrat që e kanë frymëzuar, ajo përmendi 3 emra: Marilyn Monroe, Jean Seberg dhe Jane Birkin.

Top Channel