Ishte ende një femije, por lajmi se ai u be baba tronditi opinionin në te gjithë boten.

Alfi Patten, nga Britania e Madhe, ishte vetem 13 vjeç kur e dashura e tij 15-vjeçare, Chantelle Steadman, solli ne jete nje femije dhe deklaroi se babai ishte Alfie.

Ajo pohoi se 13- vjecari ishte i vetmi me te cilin ajo kishte pasur nje raport seksual dhe me shume krenari djaloshi pranoi atesine e vogelushes Maisie Roxanne.

Ai pranoi te kujdesej per te pavaresisht moshes dhe mungeses se parave. Por, atesia e Alfie nuk zgjati per shume, pasi analizat e ADN zbuluan se babai nuk ishte ai, por 15-vjeçari Tyler Barker.

Kohe me pare, ne vitin 2006, shtatezania e 12-vjecares Tressa Middelton shokoi boten. Perveç moshes se saj , traumatik ishte fakti se ajo pranoi te kishte ngelur shtatezane ne gjendje te dehur dhe e droguar.

Ne keto rrethana asaj ju hoq e drejta e kujdestarise se femijes dhe sot Tresa 16-vjeçare eshte ne perpjekje ligjore per te ritakuar vajzen e saj.

Ajo ka deklaruar se nuk konsumon me alkol dhe hashash dhe se kurre nuk do t’i rikthehet te shkuares. E vetmja gje qe deshiron eshte te ritakoje vajzen e saj, tashme e adoptuar.

Rasti i Alfie dhe Treses trondisin vertet, por nuk jane te vetmit ne historine e mjekesise. Rekordin e nenes me te re ne bote e mban  Lina Medina.

Vajza nga Peruja ishte vetem 5 vjec e 7 muaj kur solli ne jete djalin e saj Gerardo ne vitin 1939.

Lina pati nje pubertet shume te hershem, menstruacionet e saj erdhem kur ajo ishte vetem 3 vjec. Ne kohen e shtatezanise, prinderit dyshuan se ajo kishte nje tumor pasi barku i rritej çdo dite, por pasi e çuan ne spital zbuluan se Lina ishte 7 muaj shtatezane.  

Ndersa rastin e  babait me te vogel ne bote e ka shenuar britaniku Shon Stewart. Ai u be prind ne 20 janar te vitit 1998 kur ishte 12 vjec.

Top Channel