Lamtumirë Gangnam Style, jetë të gjatë Harlem Shake

23/02/2013 00:00

Kur Psy publikoi në Youtube për herë të parë hitin e tij “Gangnam Style” askush s’mund të parashikonte që ritmet dhe kërcimi i kësaj këngë do të shndërroheshin në një fenomen botëror.

Video zyrtare e këngëtarit koreano-jugor u bë e para video që tejkaloi numrin 1 miliard të klikimeve në Youtube, (sot gjendet diku tek 1.3 miliard klikime). Na pëlqente apo jo, deri më tani dukej e pamendueshme që një “fenomen tjetër” muzikor t’i afrohej, e jo më ta kalonte.

Gjithcka deri para se të “zbulohej”, ose më saktë ringjallej “Harlem Shake”, një kërcim i vecantë i shndërruar në fenomen global kohët e fundit ndërsa në Youtube gjenden me qindra video të kërcimtarëve amatorë.

Top Channel