Shën Valentin tek “Penelope”

11/02/2013 00:00

Kur mungojne fjalet, zgjedhja e dhurates se duhur eshte menyra me e mire per te trasmetuar mesazhin e dashurise.

Ekspertet e takimeve dhe lidhjeve thone se bizhute dhe aksesoret jane zgjedhja e duhur per te percuar nje ndjenje te forte dhe te qarte.

Çdo bizhuteri mbart nje mesazh dhe duket se edhe ideuesit e tyre i kane krijuar per te qene te tilla.

Per faza te caktuara te lidhjes mjafton vetem te zgjidhni copezen e duhur si dhurate per njeriun qe ndjeni. Perzgjedhja ben edhe diferencen midis marredhenieve te ndryshme.

Ne dyqanet “Penelope” nuk mungojne alternativat qe u japin zgjidhje edhe kuptimeve te dashurise. Mes ketyre aksesoreve magjepses mund te zgjedhesh dhuraten ideale me mesazhin e duhur nen te.

Jemi ne prag te festes me te rendesishme per çiftet dhe Rozeta, shitese prane dyqaneve Penelope ndihmon me disa alternativa.

“Mund të zgjidhet një dhuratë simbolike feste, diçka e thjeshtë, por që të jetë në gjendje të shprehë qartë ndienjat e të dashuruarit”, deklaroi Rozeta.

Per vajzat dhe grate ka gjithfare aksesoresh, me te cilet mund t’i kenaqesh shijet e tyre. Por, per djemte zgjedhjet jane pak me te kufizuara dhe akoma me i veshtire behet vendimi kur brenda kutise se dhurates duhet vendosur edhe kuptimi i duhur.

Megjithatë, kujdes me ekzagjerimet ne dhurata per kete Shen Valentin. Deshira e rrembyer per te kenaqur partnerin apo partneren, mund t’iu coje ne zgjedhjen e gabuar.

Dhe mos harroni qe brenda shijeve te saj apo te tij te keni paketuar edhe ndjenjen qe keni per te.

Sipas eksperteve, nuk duhet dhuruar kurresesi ne nje lidhje te re unaza, qe ne vetvete mbart nje kuptim te madh dhe shume premtues.

Por, nese eshte pikerisht kjo ndjenje qe doni te transmetoni, pervec unazes mund te dhuroni edhe bizhu me metale apo gure te çmuar. Edhe ato e çojne lidhjen tuaj ne nje dimension te rendesishem.  

Por, nese pas gjithe ketyre keshillave dyshoni se zgjedhja juaj mund te godase ne shenje, “Penelope” ju jep nje zgjidhje te arte kete vit per festen e dashurise.

Ajo eshte karta e dhurates. Ju mund te blini nje te tille dhe brenda çmimit te perfshire ne te, partneri ben zgjedhjen e dhurates ne vendin tuaj.

Keni te gjitha variantet per te kenaqur te dashurin e zemres me aksesoret dhe bizhute e “Penelope”.

Dhe mos u stepni nga buxheti juaj i kufizuar per kete dite. Çfare ka vlere me shume eshte kujdesi qe i kushtoni perzgjedhjes se dhurates. Ne kete menyre do arrini t’I tregoni asaj qe keni keni ofruar gjithe interesin dhe vemendjen per t’i thene sesa shume e doni.

Top Channel