Lady Gaga, 25 milionë ndjekës në Twitter

01/06/2012 16:00

Lady Gaga është personi i parë që arriti shifrën e 25 milionë ndjekësve në Twitter dhe menjëherë këngëtarja falenderoi fansat e saj përmes një mesazhi në këtë rrjet social.

“25 milionë ndjekës! Zyrtarisht sot po ndihem vajza më fatlume në botë”, shkroi Lady Gaga në profil të premten.

26-vjeçarja ka rreth 2 milionë e gjysmë ndjekës më shumë se sa Justin Bieber, i cili renditet i dyti në klasifikimin e “followers”-ave.

Lady Gaga ka fituar shumë fansa me anë të veshjeve ekstravagante në skenë dhe jashtë saj.

Stefani Germanotta (emri i vërtetë i këngëtares) ka një marrëdhënie të veçantë me fansat të cilët i quan “përbindësha të vegjël”, ndërsa veten e cilëson “nëna përbindësh”.

Top Channel