Aksident rrugor në Kukës, dy të vdekur

27/06/2011 09:05

Aksident rrugor me pasojë vdekjen e dy personave ka ndodhur sot në aksin rrugor Kukës Krumë.

Një automjet me dy persona ne bord ka dale nga rruga per shkaqe ende te panjohura dhe ka perfunduar ne humnere. Aksidenti ka ndodhur ne nje segment rrugor te parikonstruktuar ende.

Sipas te dhenave te para viktima jane Shaqir Mahmutaj 40 vjec dhe Ilir Muça, 34 vjec. Aksidenti ndodhi prane fshatit Myq, kur nje automjet Tojota me targa te kryeqytetit ka dale nga rruga duke perfunduar shume poshte ne nje gremine. Viktimat jane punonjes te nje kompanie ndertimi qe punonte ne zone. Forcat e policise e kane patur te veshtire qe te nxjerrin viktimat per shkak te terrenit te veshtire.

Sipas policise shkaku i aksidentit ka qene terreni shume i veshtire pasi ne kete segmente levizet vetem me nje kalim. gjithashtu nuk perjashtohet as pergjymja e drejtuesit te mjetit. Brenda 5 ditesh ne Kukes shenohet aksidenti i dyte i rende me pasoj vdekjen ku ne rrugen Kukes-Kalimash nje makine tip golf doli nga rruga ku perfundoi ne humnere.

 

Top Channel