10-vjeçarja Foy, ylli i ri i Hollivudit

27/01/2011 17:55

Një vajzë 10-vjeçare, Mackenzie Foy, është shndërruar në yllin e ri të Hollivudit, pas paraqitjes së saj në serinë e fundit të sagës së Twilight.

Foy luan rolin e vajzës gysmëvampir dhe gjysmënjeri të Robert Patinson dhe Kristen Stewart, në filmin ku interpretojnë me emrat e Edward Cullen dhe Bella Swan.

Nën emrin Renesmee, vajza ka aftësinë që rritet jashtëzakonisht shpejt. Ajo mund të shndërrohet në yllin e ri të vërtetë të The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2.

Top Channel