Gjermani, anija me acid mbytet në Ren

13/01/2011 09:45

Një anije çisternë që transportonte 2 mijë tonë acid sulfurik është përmbysur mëngjesin e sotëm në lumin Ren, në Gjermani, mes qyteteve të Mainzit dhe Koblenzit.

Dy anëtarë të ekipazhit rezultojnë të zhdukur.

Ende nuk e qartë nëse pjesë e acidit është zhdukur në ujrat e lumit.

Aksidenti është sinjalizuar rreth orës 05:00.

Mjeti, i gjatë rreth 10 metra, është përmbysur tërësisht.

Top Channel