Turqi, autobuzi bie ne lume, vdesin 16 turiste

25/05/2010 09:05

Nje incident i rende rrugor eshte regjistruar mengjesin e sotem ne Turqi, ku si pasoje kane gjetur vdekjen 16 turiste ruse.

Lajmin e bejne te ditur agjencite lokale, sipas te cilave autobuzi me te cilin po udhetonin turistet doli nga rruga dhe ra ne nje lum ne provincen e Antalias.

Sipas te njejtave burime, ne vendngjarje kane mberritur ekipet e shpetimit, te cilet paralajmerojne se bilanci mund te rendohet.

Top Channel