Norvegji, zjarr ne anijen krociere, 600 te evakuuar

23/05/2010 17:25

Nje anije krociere gjermane me 607 persona ne bord ka marre sot zjarr.

Ngjarja ka ndodhur ne portin norvegjez te Eidfjorden, per shkaqe ende te panjohura.

Lajmin e kane bere te ditur autoritetet lokale, sipas te cilave ekuipazhi dhe pasagjeret jane evakuuar menjehere.

Top Channel