Somali-Etiopi, lufte ne kufi, 13 te vrare

22/05/2010 13:40

Te pakten 13 persona kane vdekur ne luftimet mes forcave somaleze dhe atyre te Etiopise, te cilat kane kaluar kufirin.

Banore te zones kufitare bene te ditur se tre ushtare etiopiane dhe te pakten 10 banore te rajonit te Buhudllit mbeten te vrare si pasoje e te shtenave.

Ndersa sipas agjencise se lajmeve “Reuters”, trupat ushtarake etiopiane hyne ne menyre te rregullt ne Somali per te luftuar militantet islamike.

Por dyshohet se eshte hera e pare qe ata jane ndodhur ne rajone gjysmeautonome te Somalialend, zone qe konsiderohet me e sigurte se vete Somalia.

Top Channel