SHBA, arrihet pakti per reformen financiare

20/05/2010 22:05

Partia Demokratike ne Shtetet e Bashkuara ka arritur nje marreveshje me republikanet per te votuar dhe aprovuar ne Senat projekt/ligjin per reformen financiare.

Lajmin e ka bere te ditur rrjeti informativ amerikan “CNBC”, i cili iu referohet burimeve prane demokrateve.

Ketyre te fundit u duhet te pakten nje vote nga republikanet per kuorumin prej 60 votash, i nevojshem per aprovimin. “CNBC” shton me tej se vota eshte gjetur.

Top Channel