Tajlande, shtetrrethimi perfshin 21 provinca

19/05/2010 17:30

Autoritetet tajlandeze kane zgjeruar shtetrrethimin e vendosur ne Bangkok ne 21 provinca te vendit.

Lajmin e kane bere te ditur televizionet lokale, te cilat ndodhen nen censuren e qeverise.

Sipas burimeve, shtetrrethimi si per kryeqytetin ashtu dhe per provincat do te zgjase nga ora 15 deri ne 6 te dites se neserme.

Shtetrrethimi, i vendosur pas shpalljes se gjendjes se jashtezakonshme, vjen pas sulmeve zjarrvenese ndaj ndertesave qeveritare ne 7 provinca.

Top Channel