Gaza, Hamas ekzekuton tre persona

18/05/2010 13:45

Lëvizja islamike e Hamasit, që de fakto është në fuqi në Rripin e Gazës, ka ekzekutuar dënimin me vdekje për tre persona.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë lëvizja palestineze, përmes një komunikate në të cilën thuhet se personat e ekzekutuar akuzoheshin për vrasje.

Me ekzekutimet e reja Hamas ka injoruar plotësisht apelet e vazhdueshme të organizatave humanitare palestineze dhe ndërkombëtare.

Top Channel