Kinë, tornado, 23 të vdekur

06/05/2010 08:00

Të paktën 23 persona kanë humbur jetën dhe 160 të tjerë janë plagosur për shkak të një tornadoje në Kinë.

Lajmin e ka bërë të ditur agjencia e lajmeve Kina e Re.

Zona më e goditur është Chongqing, në jugperëndim të vendit.

Top Channel