Obama: SHBA-të nuk frikësohen nga terrorizmi

04/05/2010 17:50

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk frikësohen.

Kështu është shprehur presidenti amerikan, Barack Obama pas lajmit të arrestimit të një amerikani me origjinë pakistaneze dhe të një personi tjetër të arrestuar në Karachi për atentatin e dështuar në Times Square.

“Njujorkezët i kujtojnë pjesës tjetër të Amerikës si të mos jetosh në frikë”, ka shtuar Obama.

Top Channel