Haiti, ministri: 150 mije viktima te varrosura

24/01/2010 12:10

Eshte 150 mije shifra zyrtare e viktimave te termetit qe goditi Haitin.

Lajmin e ka bere te ditur per “New York Times” ministri haitian Lassegue.

Kreu i Kultures dhe Komunikacionit ka shpjeguar se trupat e rekuperuara jane varrosur.

Rreth 200 mije, sipas ministrit, eshte numri i rezidenteve te Port-au-Prince qe kane lene qytetin per te arritur qendra te tjera te rajonit.

Top Channel