Pete Dohery arrestohet edhe ne Berlin

09/12/2009 16:15

Pete Doherty nuk arrin te heqe qafe fatin e keq dhe famen e nje njeriu rebel. Kengetari britanik eshte ndaluar nga policia te shtunen ne mengjes ne Berlin pasi theu xhamin e pasem te nje makine.

Lajmin e beri te ditur gazeta “Bild”, sipas se ciles, ngjarja ndodhi ne lagjen “Kreuzberg” ku Doherty ndodhej ne shoqerine e dy miqve. Ai ka dale nga nje bar rreth ores 7 te mengjesit duke leshuar nje gote ndaj makines se parkuar.

“Artisti eshte ndalur per rreth 3 ore ne komisariat”, shkruan gazeta. Doherty shokoi gjermanet ne 30 nentor pasi kendoi live ne Mynih strofen e “Kenga gjermane” qe gjate regjimit nazist perdorej si himn kombetar.

Top Channel