Obama, bie popullariteti pas 1 viti pune

09/12/2009 09:40

Presidenti amerikan Barack Obama e nisi punen me kembe te mbare, por pas nje viti ne krye te Shtepise se Bardhe mbeshtetja ndaj tij ka rene ne kuoten 47 perqind.

Keshtu thote nje sondazh i Gallup, i cili e cileson 47 perqindeshin si nje shifer shume te ulet krahasuar me ate qe kane pasur presidentet e tjere.

Vleresimi ndaj Obames vjen ne nje moment te rendesishem per reformen ne shendetesi, per krizen ekonomike dhe luften ne Afganistan e Irak.

Qe kur Gallup nisi sondazhet, Bushi i vjeter rezulton presidenti me i suksesshem ne vitin e dyte te punes, i ndjekur nga JFK.

Top Channel