Bagdad, 112 viktima ne disa shperthime

08/12/2009 09:55

Disa shperthime te fuqishme kane tronditur Bagdadin mengjesin e sotem, duke pergjakur rruget e qytetit.

Shperthimet u regjistruan ne qender te kryeqytetit ku me pas eshte vene re nje shtellunge e madhe tymi. Bilanci me i fundit flet per 112 persona te vdekur dhe dhjetra te tjere te plagosur. Shperthimet ndodhen ne seri pas njeri-tjetrit dhe sipas informacioneve, mendohet se ne shperthime jane aktivizuar 5 bomba.

Prej disa ditesh Iraku kishte rene ne qetesi pasi kohet e fundit eshte ulur ndjeshem intensiteti i sulmeve nga organizatat ekstremiste islamike.

Top Channel