Rusi, 102 te vdekurit nga shperthimi ne lokal

05/12/2009 08:00

Rendohet bilanci i viktimave te shperthimit te ndodhur ne nje lokal nate ne qytetin rus te Permit, ne afersi te Uraleve.

Sipas autoriteteve lokale, te vdekurit kane shkuar ne 102, ndersa te plagosurit 140, te gjithe te shtruar ne spital.

Autoritetet kane pergenjeshtruar hipotezen e nje atentati dhe dyshojne se shperthimi ka ndodhur per shkak te fishekzjarreve te fuqishme ne nje hapesire te ngushte si ajo e lokalit.

Top Channel