Pakistan, atentat ne nje xhami, 10 te vdekur

04/12/2009 11:30

Nje atentat eshte regjistruar sot ne nje xhami ne qytetin pakistanez te Raualpindit, ku si pasoje kane mbetur te vrare 10 persona.

Lajmin e bejne te ditur mediat lokale, sipas te cilave nje grup prej 4 personash hyne ne xhami dhe qelluan me arme zjarri ndaj besimtareve.

Sipas burimeve, nga te shtenat kane mbetur te plagosur 50 persona te tjere, nderkohe qe ne vendngjarje jane degjuar edhe shperthime.

Top Channel