Guine, sulmohet presidenti

04/12/2009 04:15

Lideri ushtarak i Guinese, Musa Dadis Kamara ne Afrike ka mbetur i plagosur pas nje sulmi te ndermarre kunder eskortes se tijne kryeqytetin vendas.

Sulmi ka ndodhur diten e enjte ne rajoni  Konakri ne kryeqytetin Faro.

Menjehere pas ketij sulmi autoritetet e vendit afrikan kane njoftuar se Kamari ndodhet ne gjendje te mire dhe jashte cdo rreziku per jeten dhe se situate ne vend eshte nen kontroll.

Top Channel